Cenimy je przede wszystkim za funkcjonalność oraz możliwość schowania w ich wnętrzach rozmaitych drobiazgów. Komody, które znalazły się w ofercie naszego sklepu internetowego, dostępne są zarówno w wariantach prostych, realizujących minimalistyczne wzorce aranżacyjne, jak również klasycznych – wykorzystujących tradycyjne inspiracje.

Wszystkie tanie meble, które proponuje nasz sklep internetowy, są realizacjami o wyjątkowej jakości i wytrzymałości względem intensywnej eksploatacji. Przez wiele lat będą one w stanie wzbogacać wystrój domowych wnętrz, wnosząc do nich nie tylko odrobinę elegancji, ale i estetycznej wyrazistości. Meble te dostępne są w zróżnicowanych wariantach – zarówno wielkość, jak i stylistykę wykończeniową będą Państwo mogli wybrać zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.

Realizacje te dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych.

Grupa mebli zwanych komodami jest wykorzystywana w sposób uniwersalny. Nie ma w zasadzie w domu pomieszczenia, gdzie by nie miały zastosowania. Mogą służyć swym wnętrzem zarówno w kuchni, gdzie wykorzystywane będą do przechowywania np. sztućców jak i różnego rodzaju kuchennych urządzeń mechanicznych. W spiżarni pomoże posegregować przyprawy i używki oraz inne materiały paczkowane. Może również w saloniku służyć za podest do telewizora a w jej szufladach pomieścimy pojemniki z płytami albo albumy rodzinnych fotografii.

Można długo wyliczać różnego sposoby wykorzystana komód w pomieszczeniach biurowych, szkolnych,  domowych i gospodarskich. Mogą one pełnić rolę eleganckiego schowka na pamiątki rodzinne lub praktycznego pojemnika na narzędzia i materiały do napraw domowych urządzeń. Jednak nasze komody zwane również komodami EKONOMICZNYMI, posiadają jeszcze jeden istotny walor. Otóż są (w porównaniu z meblami wykonanymi z drewna) - bardzo tanie, gdyż wykonano je z odpadów drzewnych i tak zwanego chwastu drzewnego. Surowiec ten pochodzi z przecinek wykonywanych w szkółkach leśnych w czasie zabiegów pielęgnacyjnych zalesianych poręb lub nowych nasadzeń.

Tenże materiał jest w specjalnych zakładach przemysłowych przetwarzany poprzez ciąg operacji technologicznych na płyty o właściwościach podobnych do drewna, ale jest dużo od niego tańszy. Nadaje się więc zarówno do produkcji mebli jak również wykorzystywany jest w budownictwie. Zastosowanie sztucznych oklein, imitujących usłojenie i barwę różnych gatunków drewna, również przyczynia się do obniżenia kosztów tego drewnopodobnego tworzywa oraz pozwala osiągnąć efekt estetyczny prawie taki sam, jak przy użyciu klasycznego materiału z masywu drzewnego.

Jest oczywiste, że przetwarzanie i wykorzystanie odpadów drzewnych jest niezwykle ważne z powodów ekologicznych. Zapobiega przedwczesnym wyrębom dojrzewającej masy drzewnej i wspomaga racjonalną gospodarkę leśną między innymi poprzez:

  1. utylizację odpadów leśnych zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych owadów i chorób drzew,

  2. pozwala dostosować nasadzenia do istniejącego na danym obszarze mikroklimatu jak i do warunków glebowych oraz hydrologicznych,

  3. poprzez dostosowanie ilości roślin do pojemności terenu, pozwala na właściwe kształtowanie strzały drzewnej (czyli kształtowanie bezsęcznego pnia),

  4. umożliwia rozwój zarówno poszycia jak i runa leśnego w naturalnych warunkach,

  5. daje schronienie zwierzętom leśnym.

Nie zapominajmy, że lasy to są płuca danego kraju. Im większe tym ludzie zdrowsi. I można by tak jeszcze długo, jeśli chodzi o pożytki związane z racjonalną gospodarką leśną. Zainteresowanym tematyką leśna, polecam internetowy artykuł popularyzujący tą tematykę: http://www.wlin.pl/las/lesnictwo/gospodarka-lesna/uzytkowanie-lasu/#header

Na zakończenie należy jeszcze dodać, że cały proces przetwarzania masy odpadowej drewna i produkcji płyt drewnopodobnych znajduje się pod kontrolą władz sanitarnych. Wyznaczone zostały normy dozwolonej wielkości emisji różnych substancji chemicznych, stanowiące gwarancję bezpieczeństwa zdrowotnego dla użytkowników wykonanych z nich przedmiotów. Po dokonaniu badań zgodności tej emisji z dozwolonymi normami, wydawane są certyfikaty na okres zamknięty, stwierdzające istniejący stan faktyczny. Po wyekspirowaniu terminu określonego w certyfikacie – traci on ważność i badania muszą być ponownie wykonane. Kupując więc meble z płyty drewnopodobnej, wnosicie swój wkład w racjonalną gospodarkę ekologiczną. DARZ BÓR.